Sızma Testi Yetki Belgesini Nasıl Alırım?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 29 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan yönetmelik ile Kamu Bilişim Hizmet alımları kapsamında yetkilendirilmek için bazı şartların kurum tarafından sağlanması gerekmektedir. Bu yönetmelik kamu idareleri tarafından yapılacak bilişim hizmet alımları kapsamında katılımcıların taşımaları gereken kriterlerin belirlenmesi, bu kriterler doğrultusunda yetkilendirilmesi, bu kriterlere uyulmadığının tespiti halinde yetkilendirmelerin askıya alınması veya iptal edilmesine ilişkin usul ve esasları belirler.

Sızma Tesit Yetki Belgesi; Sızma testi hizmetlerini sunacak katılımcılar için düzenlenen belgeyi ifade eder.

 

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş kuruluşlardan alınmış sızma testi hizmetlerini kapsayan TS EN ISO/IEC 27001 belgesi ile birlikte A veya B tipinde TSE Sızma Testi Yapan Firma Belgesine sahip olması gerekmektedir.

 

Başvurular kamubilisim.sanayi.gov.tr adresinden yapılmaktadır.

Başvuru için aşağıdaki adımlar izlenir:

  1. Veri girişi yapacak firma yetkilisi e-Devlet ile portala giriş yapar.
  2. Yetkili olduğu firmasına ilişkin veri girişinde bulunur.
  3. Veri girişinde firma adına temsile yetkili olduğunu gösteren imzalı kaşeli firma temsil belgesi ve Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan imza sirkülerini portala yükler ve kayıt işlemini tamamlar.
  4. Portal üzerinden kayıt olan kişinin yetkilendirilmesi onaylandıktan sonra, yetkili olduğu firmanın faaliyet alanına göre yetki belgesi başvuru işlemlerini devam ettirir.

 

Yetki belgesi başvuruları en geç 2 ay içinde sonuçlandırılır.

İlgili yetki belgesi için istenilen belgelerin içinden geçerlilik süresi en yakın tarihli olanın tarihi yetki belgesinin geçerlilik tarihi olarak belirlenir.

 

CertBy firması, TSE Sızma Testi Yapan Firma olarak A tipinde yetkilendirilmiş bir sızma testi firmasıdır. Sızma testi yetki belgenizi almadan önce firmamız ile iletişime geçerek Sızma testi hizmetlerimizi alabilirsiniz.