Başarı Hikayemiz

Özellikle bilgi güvenliğine farklı bir yorumla yaklaşan firmamız, prosedürel temelli bilgi güvenliğinden ziyade işlevsel güvenliğe önem veren bir anlayışla hareket etmektedir.

Certby Uluslararası Denetim Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri firması, bilgi güvenliğinde bir farkındalık oluşturmak maksadıyla iş hayatına 2016 yılında başlamıştır. Özellikle bilgi güvenliğine farklı bir yorumla yaklaşan firmamız, prosedürel temelli bilgi güvenliğinden ziyade işlevsel güvenliğe önem veren bir anlayışla hareket etmektedir.

Certby, önce danışmanlık vermek için başladığı ortak kriterler hizmetlerini bir adım daha ileriye taşıyarak, Ortak Kriterler Laboratuvarı olmayı 2017 yılı içerisinde karar vermiştir. 2017 yılının ikinci yarısından itibaren başladığı akreditasyon çalışmaları neticesinde 8 Mart 2018 yılında TÜRKAK ve birkaç ay sonrasında TSE denetimlerini başarıyla tamamlamış ve Türkiye’de bulunan 3 ortak kriterler laboratuvarından bir tanesi olmaya hak kazanmıştır. Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günde TÜRKAK akreditasyonunu tamamlayan firmamız, bu zorlu ve ciddi bir hazırlık gerektiren süreci başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Ortak kriterler belgelendirmesi 31 farklı ülkede tanınmaktadır.

Certby, 2018 yılından beri 31 Ülkede Geçerli, Dünya Çapında Tanınmış Bir Ortak Kriterler Laboratuvarıdır.

Certby, verdiği siber güvenlik temelli hizmetleri içerisinde bulunan ISO 15504 standardı (diğer bilinen adıyla SPICE) hakkında danışmanlık hizmetlerine 2017 yılı itibariyle başlamıştır. 2020 yılına gelindiğinde firmamız 80+ civarında firmaya başarıyla hizmet vermiştir. Bu alanda en fazla danışmanlık referansına erişen firmamız, 2021 yılı Temmuz ayı itibariyle Türkak akreditasyonunu tamamlamış ve ISO 15504, ISO 33002 ve ISO 12207 alanlarında Belgelendirme Kuruluşu olarak hizmet vermeye hak kazanmıştır. Firmamız Türkiye’de en kapsamlı olarak bu alanda ürün belgelendirme hizmeti veren işletmesidir.

Firmamız Ortak Kriterler Laboratuvar Hizmeti ve Belgelendirme Kuruluşu hizmeti yanı sıra, niş alanlarda Ulusal ve Uluslararası projeleri geliştirmeye devam etmektedir.

CERTBY, ISO/IEC 15504/33002 SPICE Standartlarında Akredite Belgelendirme Kuruluşudur.

CERTBYLAB, TS EN ISO/IEC 17025 Standardı Akredite Ortak Kriterler Test ve Değerlendirme Laboratuvarıdır.