ISO 15408 Ortak Kriterler Başvuru Adımları

Ortak kriterler (Common Criteria veya kısaca CC) bilgi teknolojileri ürünlerinin iddia ettiği güvenlik özelliklerinin, iddia edilen düzeyde olup olmadığının test edilmesi ve belgelendirilmesi için kullanılan bir uluslararası standarttır.

Ortak Kriterler Laboratuvar Hizmetleri ile ilgili dökümanlar için tıklayınız…

Ortak Kriterler Laboratuvar Hizmetlerinden faydalanabilmek için ürününüze ait Güvenlik Hedefi (ST: Security Target) dokümanını hazırlamanız gerekmektedir. Bu doküman hazır olduktan sonra bu döküman ile birlikte laboratuvarımıza başvurabilirsiniz. Bu dokümanın hazırlanması hususunda destek talep etmeniz durumunda firmamız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Firmamızdan ürününüz ile ilgili fiyat teklifi almak için ilgili Teklif Talep Formunu doldurabilirsiniz ve müşteri temsilcimize e-posta eki olarak gönderebilirsiniz.

TS EN ISO/IEC 15408 Ortak Kriterler Standardı ile ilgili olarak Common Criteria Portal sayfasında güncel haberleri takip edebilir, standart dokümanlarına ulaşabilir, yayınlamış güvenik hedefi dokümanlarına ve koruma profillerine ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklarla Ortak Kriterler Değerlendirme Hizmetini sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.