TSE Sızma Testi Belgeli CERTBY ile Sızma Testi Hizmeti

Fidye yazılımı, sosyal mühendislik ve kimlik hırsızlığı hakkındaki tüm konuşmalar artarken, kuruluşunuz için en büyük tehdidin tam anlamıyla burnunuzun dibinde olduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz.

Sızma testi veya pentest, BT altyapınızın çeşitli yönlerini güvenlik açıklarına karşı test etme işlemidir. Geleneksel güvenlik açığı testinin aksine, tüm meşru tehditleri ortaya çıkarmak için bulunan tüm zayıflıklardan yararlanarak bir adım daha ileri gider. Sızma testi web sitelerinde, yazılım programlarında ve hatta bir sürü mobil cihazda gerçekleştirilebilir. Bir saldırganın kuruluşunuza tam olarak nasıl zarar verebileceğini belirlemek için çaba gösterilir.

Sızma testinin amacı, ele alındığında uygulamanızın, sisteminizin veya bir bütün olarak kuruluşunuzun güvenliğini önemli ölçüde artıracak zayıflıkları ortaya çıkarmaktır. Ve hiçbir sistem yanılmaz olmadığı için çoğu test, güvenliği desteklemek için kullanılabilecek bazı türde bulgular vermelidir.

Sızma Testinin Güvenlik Faydaları

Şimdiye kadar ikna olmadıysanız, aşağıdaki faydalar listesi size sızma testinin önemini tamamen anlatmalıdır:

Gerçek dünya deneyimi: Sızma testinde kazanılan deneyim, gerçek hayattaki bir güvenlik olayına yanıt verirken paha biçilmez olabilir. Bu açıdan, firmanızın afete hazırlık düzeyini değerlendirmek için yaptığınız testlere çok benzer. Sonuçlar, güvenlik politikalarınızın genel etkinliği ve personelinizin bir ihlali işlemek için ne kadar donanımlı olduğu hakkında çok şey söyleyecektir.

Güvenlik açıklarını kapatır: Kapsamlı bir sızma testi, altyapınızda güvenlik ihlallerine yol açabilecek mevcut zayıflıkları veya kusurlu personel uygulamalarını ortaya çıkaracaktır. Ekibiniz bulguları bu boşlukları kapatmak ve güvenlik becerilerinizi güçlendirmek için kullanabilir.

İş sürekliliğini geliştirir: İş deneyiminiz ne kadar fazla aksama süresi yaşarsa, operasyonlarınız ve kârlılığınız üzerindeki etkisi o kadar büyük olur. Uygun bir kalem testi, iş sürekliliğine yönelik potansiyel tehditleri vurgulayabilir ve karşılığında maksimum çalışma süresinin sağlanmasına yardımcı olabilir.

 

Uyumluluğu sürdürür ve korur: Sızma testi aslında bazı sektörlerde yasal bir gerekliliktir. Örneğin, Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı (PCI-DSS), tüketici verilerini korumak için tüccarların bu süreçten düzenli olarak geçmesini ister. Bu testlerin düzgün bir şekilde yapıldığından emin olmak, bir kuruluşun mevzuat uyumluluğunu karşılayamamaktan kaynaklanan ağır cezalardan kaçınmasına yardımcı olacaktır.

 

Diğer iş alanlarını sıkılaştırır: Sızma testinin sonuçları, bir kuruluşun güvenliğin ötesindeki alanlarda çabalarına ince ayar yapmasına yardımcı olabilir. Bir geliştirici, bir bilgisayar korsanının uygulamasını tam olarak nasıl ihlal ettiğini öğrenebilir ve daha da önemlisi, gelecekte benzer olayların meydana gelmesini önleyen iyileştirmeler yapabilir.

 

Kurumsal güvenliği tamamlar: Sızma testi, herhangi bir işletmenin elinde güçlü bir güvenlik aracıdır. Güvenlik ilkeleriniz, yama yönetimi planlamanız, tehdit istihbaratı süreçleriniz ve diğer mevcut güvenlik uygulamalarınızla birleştirildiğinde, savunmalarınızı tamamlamada bütünleyici bir rol oynayabilir.

 

Güven ve bağlılığı güçlendirir: Başarılı bir siber saldırı veya güvenlik ihlalinin müşterilerinizin, tedarikçilerinizin ve iş ortaklarınızın güvenini tehlikeye atması neredeyse kesindir. Bu, özellikle doğrudan etkilendikleri zaman geçerlidir. Sızma testleri ve diğer güvenlik değerlendirmeleri rejimini taahhüt eden bir şirket, bu paydaşlara gizli bilgilerinin ve işlemlerinin güvende olduğu konusunda güvence verebilir.

 

CertBy firması, sizin güçlü olmanız için gereken her türlü desteği siber güvenlik anlamında verir. Uzman kadrolarıyla, Yazılım Güvenliği Konusunda yetkilendirilmiş ISO 15504/330xx SPICE belgelendirme kuruluşu, ISO 15408 Ortak Kriterler Siber Güvenlik test laboratuvarı ve TSE A Sınıf Sızma Testi firması olarak en geniş hizmeti sunuyoruz. Hizmetlerimizi işletmenizde de olması için lütfen bizimle iletişime geçiniz.